המרקטפלייס הישראלי לשיווק ברשת
כל המומחים להקמת אתרים, מדיה חברתית, קידום אתרים ותוכן

האם יש קשר בין פרסום בגוגל אדוורדס (Google Adwards) ובין התנועה האורגנית באתר?

קידום אתרים
[1027]
 - 
11/18/2018 10:03:14 AM
השקענו במהלך השנים האחרונות לא מעט בגוגל אדוורדס וראינו תוצאות יפות והאתר שלנו ממיר יפה מאוד.
כעת אנחנו מרגישים מספיק בטוחים בתנועה האורגנית שמגיעה אלינו ומעוניינים להפחית מאוד או אפילו להפסיק לחלוטין את ההשקעה בגוגל אדוורדס.
התייעצנו עם מומחים שאמרו לנו שאין קשר בין הפרסום בגוגל אדוורדס ובין התנועה האורגנית ושאנחנו לא צריכים לחשוש להפסיק את הקמפיינים השונים. מומחים אחרים, לעומת זאת, אמרו לנו שנכון שזה כך בתיאוריה אבל בפועל היו הרבה מאוד דוגמאות לכך שהפסקה של קמפיינים בגוגל אדוורס הפחיתו משמעותית את התנועה האורגנית.

תשובה אחת

מערכת קארדו
11/18/2018 10:59:05 AM
צריך להיות ברורים. הכלל הוא ש-PPC לא משפיע באופן ישיר על התנועה האורגנית באתר. גוגל מאוד מתגאה בהפרדה המוחלטת שלה בין אנשי הפרסום הממומן לבין אנשי הדירוג האורגני.
אבל האמת היא שהפרסום הממומן משפיע באופן עקיף על התנועה האורגנית באתר. נפרט מקרים לדוגמה:

משתמשים שראו מודעה של פרסום ממומן ולאחר מכן רואים את אותה הכתובת (אותו האתר) ברשימת התוצאות האורגניות נוטים יותר ללחוץ על התוצאה האורגנית. זה, אגב, נכון גם הפוך.

בנוסף, התוצאות הממומנות משפיעות על מה שנקרא brank association. משתמשים שראו מודעה של הפרסום הממומן ונתקלים בזמן מאוחר יותר באותו אתר בתוצאות האורגניות נוטים יותר להקליק ולגלוש לאותו אתר ואפילו להמיר (convert) באותו אתר. זה כמובן מוליך לכך שה-click through rate גבוה יותר וזה בתורו עשוי להשפיע על המיקום האורגני של אותו האתר. מעבר לכך, גם הלחיצות על הפרסום הממומן יכולות להשפיע באופן ישיר על ה-click through rate עצמו.

כמו כן, אנשים שמגיעים לאתר באמצעות פרסום ממומן יכולים להחליט לנקוט בסוג של פעולה שבתורה מביאה לכך שהדירוג האורגני של האתר עולה. למשל, המבקר באתר דרך פרסום ממומן יכול להחליט לייצר קישור לדף הזה אצלו באתר, או לשתף את הדף הזה ברשתות החברתיות, או להזכיר את אותו אתר – פייסבוק, טוויטר לינקדאין וכו'. כל הדברים הללו יכולים בצורה ישירה או עקיפה להשפיע לטובה על הדירוג האורגני של האתר.


מתלבטים בנושאי שיווק ברשת?
התייעצו (חינם!) עם פאנל המומחים שלנו
צריכים שירות בדיגיטל?
למה לא לפנות לכל המומחים בבת אחת?
איך קארדו עובד?
1כותבים מה צריכים
2הפניה נשלחת למומחים
3 הצעות מחיר חוזרות אליכם
ללא עלות! ללא התחייבות!
ספרו לנו מה אתם צריכים >>