המרקטפלייס הישראלי לשיווק ברשת
כל המומחים להקמת אתרים, מדיה חברתית, קידום אתרים ותוכן

מהו טווח המחירים עבור קידום ממומן בגוגל ופייסבוק?

קידום אתרים
מדיה חברתית
[1033]
 - 
6/5/2019 12:10:50 PM
מה הטווח מחירים בשוק עבור קידום ממומן בגוגל? (עלות ניהול הפרסום בלבד - לא כולל העלות הישירה לגוגל) ומהו טווח המחירים עבור ניהול עמוד עסקי בפייסבוק?
תשובה אחת

מערכת קארדו
6/5/2019 12:15:08 PM
ניהול של עמוד עסקי בפייסבוק בדרך כלל כולל דברים קבועים המוסכמים על הצדדים מראש והוא פשוט יותר לתמחור. טווח המחירים בשוק נע בין 1000 ₪ לבין 4000 ₪ בחודש.

לגבי ניהול קמפיינים בגוגל הסיפור קצת יותר מסובך.
בדרך כלל התשלום הוא כריטיינר חודשי קבוע. אבל בהחלט יש כאלה שעובדים לפי שעות או לפי אחוזים מגובה תקציב הפרסום. ישנם גם כאלה שעובדים לפי אחוזים ממכירות, אבל אלו בדרך כלל מתחילים שרוצים לצבור ניסיון ומבחינתכם כמפרסמים יש לזה משמעויות ברורות. עסקים קטנים רבים מעדיפים לעבוד לפי שעות כי זה מאפשר להם להבין את מסגרת הזמן והעלות שלו ולפעול בהתאם. העניין הוא שלמקדם האתר קשה מאוד לאסוף את שברי השעות שהוא משקיע במפוזר על פני כל היום, אם זה במייל פה ושם או בהגדלת או הקטנת הבידים על מילות מפתח וכדומה. כך שבסופו של דבר, למעט מקרים נדירים, התשלום במקרים של עסקים קטנים הוא בדרך כלל בצורת ריטיינר חודשי.
למעט חריגים, טווח המחירים נע בין 1000 ₪ לפרילאנסרים לבין 4500 ₪ לסוכנויות.
יש הרבה פרמטרים לקביעת המחיר ואחד החשובים שהם הוא גודל תקציב המדיה. רוב הסוכנויות ומשרדי הפרסום לוקחים בין 6-15% מתקציב המדיה. צריך שיהיה ברור - לנהל תקציב של 500,000 ₪ זה לא כמו לנהל תקציב של 50,000 ₪.
כמובן, אחד הפרמטרים החשובים הוא התחום של העסק. תחומים תחרותיים יותר ידרשו יותר עבודה, דיוק ושעות ממנהליי הקמפיין ויתומחרו בהתאם.
מעבר לזה, גם שפת הקמפיין היא משמעותית. אם תרצו קמפיין בעברית זה כנראה יצא יותר זול מאשר לפנות לקהל באנגלית. אבל אם תצטרכו לפנות לקהל באיטלקית או בפורטוגזית אתם כבר תראו קפיצה רצינית בדרישת התשלום.
גם רמת התחכום הצפויה של הקמפיין מגולמת בתחשיב. אם מדובר בקמפיינים שדורשים פיקסלים, רימרקטינג, קידום של אלפיי מילות מפתח, שילוב של פלטפורמות שונות וכדומה המחיר יהיה בהתאם.
בנוסף, אנשי הקידום לוקחים בחשבון את פוטנציאל הצמיחה העתידי. אם הם יאמינו שאתם לקוחות שיש סיכוי שבשנה הבאה תכפילו או תשלשו את התקציב כנראה שתקבלו מהם הצעת מחיר אטרקטיבית יותר.
מתלבטים בנושאי שיווק ברשת?
התייעצו (חינם!) עם פאנל המומחים שלנו
צריכים שירות בדיגיטל?
למה לא לפנות לכל המומחים בבת אחת?
איך קארדו עובד?
1כותבים מה צריכים
2הפניה נשלחת למומחים
3 הצעות מחיר חוזרות אליכם
ללא עלות! ללא התחייבות!
ספרו לנו מה אתם צריכים >>