המרקטפלייס הישראלי לשיווק ברשת
כל המומחים להקמת אתרים, מדיה חברתית, קידום אתרים ותוכן

עסק קטן שרוצה להקים אתר בית שואל מה ההבדל בין מעצבים גראפיים לבין אנשי UX/UI?

בניית אתרים
[1040]
 - 
7/4/2019 3:22:18 PM
אנחנו עסק קטן שרוצה להקים לעצמו אתר בית ומחפש מי שיבנה לו את האתר. בשלב זה אנחנו מחפשים מי שיעצב לנו אתר. ראינו כל מיני מודעות שבהם אנשים מחפשים מעצבים גראפיים לעיצוב אתר וראינו גם מודעות שבהם אנשים מחפשים אנשי UI/UX לעיצוב אתר. שאלתנו, מה ההבדל בין השניים ומה אנחנו צריכים לחפש, בעצם?
תשובה אחת

מערכת קארדו
7/4/2019 4:44:30 PM
נסביר. עיצוב גרפי – הוא מושג כללי שלעיתים כולל בתוכו גם עיצוב UX/UI אבל לא תמיד. הדבר לא מתחייב. למשל ישנם גרפיקאים או מעצבים שיודעים למתג עסק עם לוגו, צבעים ואלמנטים אחרים אבל זה לא מחייב שאותם גרפיקאים יודעים גם לעצב אתר אינטרנט.
עיצוב של מערכות מחשב כגון: אפליקציות, אתרי חנויות, אתרי תדמית וכדומה מתחלקים לשתי רמות. הבסיסית ביותר אלו גרפיקאים שיודעים עיצוב גרפי להדפסה. אבל צריך להבין שעיצוב דף אינטרנט זה לא כמו עיצוב דף A4. רמה שניה שמתאימה לעיצוב בדיגיטל אלו מעצבי חווית משתמש או מה שנפוץ יותר להגדיר אותם כאנשי UX/UI. UX – הכוונה ל-User eXperience, זאת אומרת מה תהיה החוויה של המשתמש שיגלוש באתר ואיך לגרום לו לפעול לפי צרכי העסק. למשל, ההחלטה האם לשים לו את ההרשמה עם האימייל בתחילת תהליך רכישה או בסוף תהליך רכישה. UI – הכוונה ל-User Interface זאת אומרת איך המסך ייראה בדיוק, ברמה הגראפית, כלומר ממש איך יראו הכפתורים ואיך יראה התפריט, אלו פונטים יהיו לכל אלמנט ואיזה צבעים וכו'.
בדרך כלל עיצוב UI מחייב ידע בעיצוב גראפי. עיצוב חווית משתמש (UX) לא מחייב ידע בעיצוב גראפי אלא בתיאור סכמאטי של המערכת ואיך היא תפעל מבחינת האלמנטים על המסך. במידה ולקחתם מעצב חווית יכול להיות שתצטרכו לקחת את התוצרים שלהם ולהעביר למעצבים גראפיים שייתנו את הטאצ' הויזואלי. אבל לרוב מעצבי UX הם גם מעצבי ה-UI.
שימו לב שעיצוב חווית משתמש הוא מקצוע מאוד מבוקש וגם דורש הרבה לימוד, הבנה והתנסות בכדי להגיע לתוצאות משביעות רצון. ישנם מעצבים גראפיים לדפוס שעשו הסבה לעיצוב חווית משתמש וצריך לברר איתם שיש להם את ההכשרה הנדרשת לעיצוב מערכות מחשב.
מתלבטים בנושאי שיווק ברשת?
התייעצו (חינם!) עם פאנל המומחים שלנו
צריכים שירות בדיגיטל?
למה לא לפנות לכל המומחים בבת אחת?
איך קארדו עובד?
1כותבים מה צריכים
2הפניה נשלחת למומחים
3 הצעות מחיר חוזרות אליכם
ללא עלות! ללא התחייבות!
ספרו לנו מה אתם צריכים >>