המרקטפלייס הישראלי לשיווק ברשת
כל המומחים להקמת אתרים, מדיה חברתית, קידום אתרים ותוכן

איך לקדם תמונות מתוך אתר מסחר אלקטרוני במנועי החיפוש?

בניית אתרים
קידום אתרים
[1044]
 - 
8/17/2019 12:23:47 PM
יש לי אתר לציוד משרדי. האתר מקודם יפה יחסית באופן אורגני. השאלה שלי היא האם אני יכולה לקדם את האתר בחיפוש תמונות של גוגל? למשל, שאדם שמחפש שולחן משרדי או כיסא מנהלים לפי איזו תמונה ימצא את האתר שלי.
יש לי כותרות alt ו-title על כל תמונה.
תשובה אחת

מערכת קארדו
8/17/2019 12:31:57 PM
שלום לך.
קידום תמונות לא שונה בהרבה מקידום דף או סרטון. צריך להשקיע בתוכן מקורי ולתת ערך לגולש הצרכן. לכן, כדאי להשקיע בצילומים מקוריים של המוצרים שלך בנוסף על התמונות הגנריות של היצרן. חשוב להשקיע בצילום איכותי אבל מצד שני לדאוג לכיווץ התמונות לגודל הגיוני כך שהטעינה תהיה מהירה. גוגל מסתכל על זמני הטעינה וזה אחד הפרמטרים החשובים באלגוריתם שלו. מעבר לכך, השקיעו בכותרות (title) מדויקות ככל הניתן.
דבר חשוב שהרבה פעמים מוזנח הוא לתת שם משמעותי לקובץ התמונה. אם את מוכרת שולחן משרדי מסוים אל תקראי לקובץ בשם desk7.png, השקיעי בשם הקובץ, למשל: שולחן_משרדי_מעץ_אלון_מלא_עם_מגירות.png.
כמובן, את כבר משתמשת בתגית ה-alt אז את מבינה את חשיבות הדבר. אל תתעצלי לעבור על כל התמונות באתר ואם יש צורך לתאר אותן בצורה טובה בטקסט מושקע בתגית ה-alt.
שימי לב, גוגל כנראה נותן משקל גבוה יותר לטקסט ש"עוטף" תמונה. אז שימי טקסט מושקע מעל ומתחת לתמונה. אם תוכלי לשנות גם את הפונט כך שיהיה ברור שהטקסט מתייחס לתמונה, זה גם יכול לעזור בקידום.
כמובן, בדקי שהספרייה שבה מאוחסנות התמונות איננה חסומה לזחלנים של גוגל ושאר מנועי החיפוש. בדקי שהספרייה הזאת לא נחסמה בקובץ robots.txt.
כדאי גם לשתף את התמונות ברשתות חברתיות עם קישורים מתאימים, למשל אינסטגרם ופינטרסט.
שיהיה בהצלחה.

מתלבטים בנושאי שיווק ברשת?
התייעצו (חינם!) עם פאנל המומחים שלנו
צריכים שירות בדיגיטל?
למה לא לפנות לכל המומחים בבת אחת?
איך קארדו עובד?
1כותבים מה צריכים
2הפניה נשלחת למומחים
3 הצעות מחיר חוזרות אליכם
ללא עלות! ללא התחייבות!
ספרו לנו מה אתם צריכים >>