המרקטפלייס הישראלי לשיווק ברשת
כל המומחים להקמת אתרים, מדיה חברתית, קידום אתרים ותוכן

מה הפלטפורמה המתאימה ביותר לפתיחת חנות מקוונת לעסק שלי?

בניית אתרים
קידום אתרים
[1045]
 - 
9/5/2019 12:24:47 PM
אני רוצה להתחיל לפעול בתחום של אי-קומרס ולמכור תכשיטים שאני מייצרת. אני מבינה שאני צריכה להקים חנות מקוונת. אני מתלבטת לגבי הפלטפורמה. דיברו איתי איביי, על אטסי, על וויקס, על וורדפרס ועל שופיפיי. עכשיו מדברים איתי על אמזון. אני מבולבלת ולא יודעת להחליט מהי הפלטפורמה המתאימה ביותר.
תשובה אחת

מערכת קארדו
9/5/2019 12:32:52 PM
שאלה קשה שהתשובה עליה תלויה בהרבה פרמטרים. כגון: מה החזון שלך? מה את מוכרת בדיוק? מה התקציב שלך? כמה זמן את יכולה להשקיע באופן יומי? כמה מוצרים את מוכרת, עשרה, עשרים, מאה, אלף? כמה קטגוריות ותתי קטגוריות? ועוד הרבה שאלות.

התשובה הגנרית היא שבפלטפורמות המיוחדות למסחר כגון איביי, אטסי, שופיפיי ואמזון לא צריך להביא את הלקוחות אל "החנות" שלך. אנחנו חושבים שזה לא כל כך נכון ועדיין צריך לעבוד קשה והרבה כדי לבלוט בין ההמון העצום. הדבר היחיד שאפשר לאשר בעניין הזה הוא שהגולשים שמגיעים לפלטפורמות האלה אכן במוד של רכישה ויש לו ביטחון מלא בפלטפורמה. וכמובן שהפלטפורמות האלה עושות לך המוכרת את החיים קלים יותר בכל מה שנוגע לסליקה, מטבעות בעולם, מיסוי עולמי וכו' והעניין המשמעותי ביותר הוא שאם יש לך קצת חוש ואת לא פוחדת מטכנולוגיה את יכולה להקים את כל המערכת שלך בעצמך ולעצב אותה לעילא בלי להצטרך למעצבי אתרים ולמתכנתים.
צריך לזכור שבפלטפורמות האלה יש עשרות ומאות אלפיי חנויות ומאות ואלפים רבים של חנויות שמוכרות מוצרים באותו תחום ומתחרות על אותו קהל יעד. אז זה לא הולך להיות פשוט. במקרה שלך, אם העיצובים שלך ייחודיים זה דווקא צריך להרגיע אותך (אלא אם כן את חוששת שאנשים יעתיקו את העיצובים שלך – מה שכנראה יקרה אם תצליחי ותבלטי).
מעבר לזה, החיסרון הכי משמעותי בהקמה של חנויות בפלטפורמות של מסחר אלקטרוני הוא העובדה שאת שבויה שלהם. כל פלטפורמה עם ה"שגעונות" שלה. צריך לארוז בצורה מסוימת ולכתוב את הכתובת בצורה מסוימת ולשלח לפי כללים שכל פלטפורמה קבעה לעצמה ועוד. באיביי ובאמזון מספיק שמשתמש יתלונן עלייך שרימית אותו והחנות שלך מושעית לתקופה של ימים עד לבירור התלונה. ההחלטות שלהם הן סופיות ולכי תמצאי בנאדם לדבר איתו ולהסביר שאין לך אחות. הכול במיילים וכבר שמענו על הרבה מקרים לא צודקים ומוכרים שהשקיעו אלפיי דולרים בחנות שלהם ופשוט נחסמו מהפלטפורמה בלי שום אפשרות לחלץ את ההשקעה שלהם.

מהצד השני את באמת יכולה להקים אתר מסחר אלקטרוני בוויקס או בוורדפרס. אם תבחרי בוויקס, שוב, בהנחה שיש לך חוש טכני ואת לא מפחדת להשקיע זמן בעצמך ולהתעסק עם הטכנולוגיה, את תוכלי לבנות לעצמך חנות עם עיצוב מרהיב. אם תבחרי בוורדפרס תצטרכי להיעזר בשירותים של איש מקצוע שיבנה לך את האתר. (את מוזמנת לקרוא מאמר על וויקס לעומת וורדפרס: https://cardo.co.il/articles/Wix-vs-WordPress)
אבל אז את תהיי אדון לעצמך ואף אחד אף פעם לא יסגור לך את החנות באמצע תקופת החגים כשהמכירות הכי חמות.
קחי בחשבון שאם את מקימה לעצמך אתר את צריכה להביא לשם את הגולשים וזה מאוד לא פשוט. תצטרכי להשקיע כסף בפיתוח תכנים כדי לקדם את האתר אורגנית. תצטרכי להשקיע כסף גם בקידום ממומן במנועי חיפוש. גם תצטרכי להשקיע כסף בפעילות במדיה חברתית. כל זה כדי להביא את הגולשים לאתר שלך ולקוות שתצליחי להמיר אותם.

את תצטרכי ייעוץ מקצועי פנים אל פנים. מומחה שידע להסתכל על המוצרים שלך, לבחון את העלויות שלהם ולתת לך הערכות מצב של עלויות ומאמצים להקמה של אתר. זה לא השלב ולא המקום לחסוך. העזרי בייעוץ מקצועי.
מתלבטים בנושאי שיווק ברשת?
התייעצו (חינם!) עם פאנל המומחים שלנו
צריכים שירות בדיגיטל?
למה לא לפנות לכל המומחים בבת אחת?
איך קארדו עובד?
1כותבים מה צריכים
2הפניה נשלחת למומחים
3 הצעות מחיר חוזרות אליכם
ללא עלות! ללא התחייבות!
ספרו לנו מה אתם צריכים >>